Toiduliidu piimakampaania lehmasklulptuur on alates tänasest Tartus. Rahvusvärvides piimalehm tuletab inimestele meelde, et piim on väärtuslik toiduaine.

„Eestis toodetakse maailmatasemel piimatooteid, mille üle on meil põhjust uhke olla,“ ütles Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Nimelt on Eesti piimatooted jõudnud maailma suurima toiduinnovatsiooni messil SIAL lõppvooru. Eelvaliku lõppvoorus osalevatest toodetest tegi iseseisvatest ekspertidest koosnev žürii ning võitjad selguvad oktoobris Pariisis. Eestist jõudis lõppvooru neli Farmi ja Tere kaubamärgi toodet.

„Tung messi innovatsioonstendi on üle Euroopa väga suur ja uudistooteid pakutakse tuhandeid. Seda enam on hea meel, et Eesti tootjate pingutusi on märgatud,“ sõnas Toiduliidu juht.

Piimalehmaga saavad tartlased ja ülikoolilinna külalised kohtuda kuni 5. augustini Kaubamaja ees, Küüni ja Uueturu tänava nurgal.


Toiduliit kutsub inimesi üles end koos piimalehmaga jäädvustama ning tehtud pilte teistega jagama. Soovi korral võib anda lehmale oma lemmiku Facebooki, Instagrami või Snap-filtriga uue näo. Kõikide vahel, kes lehmaga pilte sotsiaalmeedias jagavad ning kasutavad teemaviidet #piimonsuperhea, loositakse välja kinkekott maitsvate piimatoodetega. Lapsed võivad lapsevanemate järelevalvel pildistamiseks ka lehma selga ronida.

Tartu Kunstikooli skulptori Lauri Tamme ja kunstniku Ülle Ottokari 2016 aastal loodud piimalehma skulptuur sai sel aastal rahvusliku kujunduse ja külastab EV sünnilooga seotud paiku. Ringreis algas Pärnust ning lisaks Tartule minnakse veel Narva ja lõpuks Tallinnasse.