Toiduliidu piimakampaania lehmaskulptuur on alates augusti teisest nädalast Narva jõe promenaadil, kus seda saab vaadelda nii Eesti kui ka Venemaa poolselt kadalt.

„Piim kuulub mitmekülgse ja tervisliku toitumise juurde, mis on eriti oluline laste puhul. Lehmakuju tuletab nii lastele kui ka täiskasvanutele meelde, kust piim tuleb ja kui oluline see meile on,“ ütles Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

„Piim jõuab meieni väga erineval kujul ja tootevalik Eesti kauplustes on muljetavaldav. Lisaks võib igaüks lasta oma fantaasial lennata ning teha piimast ja piimasaadustest koos värskete kodumaiste marjadega erinevaid roogasid, millega end kuumal suvel kosutada,“ selgitas Toiduliidu juht.

Toiduliit kutsub inimesi üles end koos piimalehmaga jäädvustama ning tehtud pilte teistega jagama. Soovi korral võib anda lehmale oma lemmiku Facebooki, Instagrami või Snap-filtriga uue näo. Kõikide vahel, kes lehmaga pilte sotsiaalmeedias jagavad ning kasutavad teemaviidet #piimonsuperhea, loositakse välja kinkekott maitsvate piimatoodetega. Lapsed võivad lapsevanemate järelevalvel pildistamiseks ka lehma selga ronida. Tehtud pilte näeb SIIT.

Piimalehm on Narvas kaks nädalat ja liigub seejärel Tallinnasse, kus seda saab näha ka 29. augustil toimuval Šnelli tänavakultuuri festivalil.

Tartu Kunstikooli skulptori Lauri Tamme ja kunstniku Ülle Ottokari 2016. aastal loodud piimalehma skulptuur sai sel aastal Eesti Vabariigi 100nda juubeli puhul rahvusliku kujunduse ja külastab EV sünnilooga seotud paiku Pärnus, Tartus, Narvas ja Tallinnas.