7.novembril 2018 leidis aset Eesti Toiduainetööstuse Liidu 25-aasta juubelipidustus Tallinnas Estonia Kontserdisaalis. 

Fotoseina taustal tehtud pildid on kättesaadavd SIIT ning vastuvõtu ja peo pildid on kättesaadavad SIIT (nii veebi kui ka printversioon)

Juubelipeost võtsid osa Toiduliidu liikmesettevõtted ja koostööpartnerid läbi aegade. Pidu oli meeleolukas ning üritusest võttis osa 300 inimest. Kõne pidasid volikogu esimees Veljo Ipits, Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ning Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp, kes tänas Toiduliidu liikmeid, koostööpartneried ja perekonda:

Head külalised,

Mul on ääretult hea meel Teid siin kõiki näha. See on suur pidupäev meie jaoks.

Oleme kuulnud pisut Toiduliidu ajalugu, aitäh heade sõnade eest Maaeluministeeriumile.

Ma olen olnud Toiduliidu juhataja 12 aastat ja 11 kuud. See on olnud tohutu vastutus ja suur au, kuid samas ränk töö, sageli oma närvide ja pere arvelt, sest leian, et liidu juht peab töötama liidu liikmete jaoks, mitte vastupidi. Kuid mul on tohutult hea meel, et Toiduliidu tegemisi on märgatud ja tunnustatud. Lisaks Valgetähe V klassi ordenile, Eesti Kaubandus- Tööstuskoja III klassi aumärgile, maaeluministeeriumi hõbedasele teenetmärgile oli mul siiras rõõm vastu võtta eelmisel reedel maaeluministeeriumi kuldne teenetemärk. Need on tegelikult tunnustused kogu meie sektorile.

Selge on ka see, et seda tööd ei ole ma saanud üksi teha. Soovin Teid kõiki eraldi tänada, sest siin saalis ei ole juhuslikke inimesi - on meie jaoks kõige tähtsamad, vajalikumad ja toredamad inimesed.

Tänan kõigepealt liidu liikmeid, kasutades luuleridu:

See maailm mis elab meis

mis meiega ühes loodi

on sama vana kui meie

ja veidi meie kõigi moodi...

Ehk me kõik kujundame liidu nägu, tugevust ja usaldusväärsust. Meist igaühest sõltub liidu püsimine.

EPT tootekonkurss ja iga aastased konverentsid on hästi õnnestunud. Viimasel kahel aastal on President andnud kätte Eesti Parima Toiduaine kuldmärgid, mis on ülim tunnustus sektorile.  

Aitäh Teile – juhid, tehnoloogid, turundusjuhid, personalijuhid, kvaliteedijuhid, tehnikajuhid, ja kõik teised, kes iga päev teevad oma tööd suure Südamega!

Tänan juhtkogu liikmeid ja volikogu, kes Te olete mind toetanud, tihtipeale tagasi hoidnud ja oleme töötanud põhimõttel : Mitu pead ikka mitu pead! Tänan Enn Kunilat, kes toonitas vabadust arvamustes ja Veljo Ipitsat, kes lähtub reaalsetest võimalustest - neil mõlemal on rinnus südamed, kuhu mahub märksa rohkem, kui vaid isiklike ettevõtete heaolu. Just Ühenduses peitub jõud, ütleksid vanemad ja kogenumad, mina ütlen: koos lähme elust läbi nagu nuga võist! Aitäh mind toetamast ja hindamast!

Tänan koostööpartnereid:

MaaeluministeeriumiAvatud tööstuste Nädal, Eesti Toidu kuu, erinevad eksporti toetavad tegevused on väga olulised meie sektorile ja koostöö toimib suurepäraselt. Üle 10 aasta tehtavad erinevad teavituskampaaniad Turuarendustoetuse meetmest on olnud olulised tarbijate teavitamise seisukohalt ja PRIA mõistev rakendusüksus.

Mis puutub seadusloomesse, siis siin ma nii positiivne viimasetel aastatel ei ole olnud ja parem olen avalik vaenlane kui salajane sõber.

Tänan Majandus- ja KommunikatsiooniministeeriumiTööstuspoliitika Roheline Raamat ja Tööstus2030 strateegia on vajalikud, kahjuks maksupaketiga karistatakse ettevõtlusaktiivsuse eest, eriti keskmisi ja suuri ettevõtteid.

Mis puudutab teisi ministeeriume, siis üks soovitab varsti vist ka linnad ehitada külasse, kus õhk on palju puhtam. Teine hoolitseb tugevalt selle eest, et Eesti mingil juhul rikkaks ei saakski. Rikkus läheb meist mööda -  Soomest tuleb ja Lätti läheb. Kolmas viljeleb populismi „rahva tervise nimel“.

Tänan liite, kodasid ja organisatsioone, eriti Kaubandus Tööstuskoda ja Marko Udrast isiklikult, kellega oleme viimasel ajal vist rohkemn koos olnud kui oma mehega. Pidevas maksusõja olukorras on koos tegutsemine eriti oluline. See annab ebaõnnestumisel võimaluse süüdistada kõiki teisi.

Tänan Kaubanduse esindajaidühiskampaaniad, eriti Soeta eestimaist, toeta eestimaist, milles suuremal või vähemal määral kaasa lööte, on kindlasti kasulikud mõlemale poolele. Praeguses olukorras, kus valitsuse maksupaketi mõjud kanduvad samm-sammult tootehindadesse, põuamõjud on tooraine hindades juba tugevat mõju avaldanud, tahaks paluda Teilt mõistmist ja meelde tuletada ütlemist, et ELAGE ISE AGA LASKE KA TEISTEL ELADA! Ja taarasõda ei ole – on soov mõistlikule kaasamisele!

Tänan kõiki nõustajaid ja teavituskampaaniate partnereid, eriti Inge Rumessenit ja tema meeskonda, kellega on koos suurepärast tööd tehtud. Kui kaheksa aasta eest esimest korda kokku puutusime, siis ei kujutanud ma tõttöelda meie koostööd ettegi – temaga ei saanud ju üldse rääkida soengust ja meigist, ainult tööst! Selle poolega toimetan siis iseseisvalt.

Tänan kõiki, kes seotud ja tegelevad meie sektorile kvalifitseeritud tööjõu ettevalmistusega, mis on meie sektorile samuti probleem ja teadustööga. Öeldakse ju, et 99% maailma inimestest on lollpead ja ülejäänutel on suur oht nakatuda. Aitäh selle eest, et teete kõik selleks, et nii suures ulatuses nakatumist ei juhtuks!

Tänan oma väikest, aga tublit meeskonda ilma kelleta ma tõesti hakkama ei saaks – Ingrid, Margit, Kadri, Liisi, Inge, Kairi – läbi aastate Teile kõigile teada inimesed!

Ja muidugi olen mina sellest põlvkonnast, kes veidi tahaks tänada ka valitsust. Kui varasemalt ei saanudki aru, miks valitsust kirutakse, sest nad ei teinud ju midagi, siis nüüd on teinud – ja kuidas veel! Seda tunneb iga eesti inimene oma rahakotis ja mina loodan, et Eestist ikka ei saa päris kaluri riiki, kust iga üks, kes vähegi saab, tõmbab lesta!

Lõpuks tänan oma peret mõistva suhtumise ja toetuse eest. Nemad näevad minu argipäeva, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi ja vahel on tunne, et kogu aeg jääb mees kodus ette! Ilma Teie mõistva suhtumiseta nii intensiivselt oma tööd poleks võimalik teha.

Ja loomulikult tänan absoluutselt kõiki saalisolijaid, sest nagu alguses ütlesin, siin ei ole juhuslikke inimesi – kõik olete Te selleks midagi head ja positiivset teinud, et täna meiega koos üks tore õhtu veeta!

Kuna naabri toit pidi alati paremini lõhnama, siis ärme kannata enam.

Loodan, et 25 aasta pärast on Toiduliit vähemalt sama tugev organisatsioon, kui täna, kellest niisama üle sõita ei saa. Ja muuseas – alkohol on ostetud Liviko hulgilaost!