Täna kuulutati Eesti toiduainetööstuse XI aastakonverentsil välja Eesti Parima Toiduaine konkursi võitjad ning lisaks peavõidu teeninud Saaremaa Piimatööstuse Old Saare juustule pälvisid oma kategooria kuldmärgi ka Farmi, Põltsamaa Felix ja Liviko.
Kuldmärk Eesti Parim Toit Tervisele 2017 omistati sel aastal Farmi Skyrile. Võõrapärase nimega Skyr on Skandinaavia päritolu hapendatud piimatoode, mille tervislikkus seisneb ennekõike selle kõrges valgusisalduses ja rasvavabas konsistentsis. Lisaks ei ole tootele lisatud sünteetilisi suhkruasendajaid.
„Nagu tavaks saanud, valib Parim Toit Tervisele tiitli võitja vaid toitumisteadlastest ja arstidest koosnev ekspertidekogu. Skyri tõi esikohale väga hea koostis ja see, et ühelgi komisjoni liikmel ei olnud toote tervislikkuse osas märkusi,“ sõnas konkursi hindamiskomisjoni esimees, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna meditsiinilise biokeemia professor, meditsiinidoktor Mihkel Zilmer.
Eesti Parim Mittealkohoolne Jook 2017 tiitli vääriliseks tunnistatud Põltsamaa Köögiviljamahl on sobiv toode neile, kes armastavad tomatimahla, kuid soovivad sellest saada rikkalikumat maitseelamust. Põltsamaa köögiviljamahl koosneb tomatimahlast, millele lisab maitsekust porgandi- ja paprikapüree, basiilik, Cayenne’i pipar, till ja küüslauk.
Tiitli Eesti Parim Alkohoolne Jook 2017 pälvis Liviko Vana Tallinn Yoghurt Cream, mille valmistamisel on kasutatud ehtsat jogurtit. Rummi ja jogurti üllatav kooslus on pehme tekstuuriga, värske ja kerge ning joogi maitsele annavad värvi ka tsitruselised ja vanilje.
23. korda toimunud Eesti Parima Toiduaine konkursil osales ühtekokku 156 toodet 68 erinevalt toidutööstuselt üle Eesti.