Alustame 17. augustist uue lipumärgi relansseerimise teavituskampaaniaga.

Rahvuslipu märk ehk lühidalt lipumärk pakendil näitab, et toode on valmistatud Eesti toiduainetööstusettevõttes eestimaalaste poolt eestimaalaste maitse-eelistusi ja traditsioone silmas pidades. Uuringute järgi armastavad ja eelistavad eestlased kodumaist toodangut, pidades seda puhtamaks, kvaliteetsemaks ja maitsvamaks. Lipumärk aitab kodumaistel toodetel eristuda ja lisab konkurentsieeliseid, aidates tarbijal lihtsamini ja kergemini Eestis toodetud kaubad poeriiulil tuvastada.

Lipumärki (edaspidi märgis) võivad kasutada kõik toiduseaduse alusel tegevusluba omavad või teavitatud toidu käitlemisega tegelevad ettevõtjad, väärtustades sellega Eestis toodetud tooteid.

 

Märgise omanik on MTÜ Eesti Toiduainetööstuse Liit (edaspidi Toiduliit), kes väljastab taotluse alusel märgi kasutamise õiguse. Toiduliit toetab ka märgise kasutajaid ühisel turundamisel.

 

Märgise kasutamise peamised eesmärgid on:

  • tuua esile Eesti toidukäitlemisettevõttes eestimaalaste poolt eestimaalaste maitse-eelistusi ja traditsioone silmas pidades toodetud toit, andes tarbijale võimaluse neid lihtsalt leida ja ära tunda
  • tõsta märgistatud toodete müüki (sh eksporti)
  • edendada kaubandusega ja märgisekasutajate omavahelist koostööd

Märgist käsitletakse Komisjoni rakendusmääruse (EL) 2018/775, 28. mai 2018, millega nähakse ette Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1169/2011 (milles käsitletakse toidualase teabe esitamist tarbijale)artikli 26 lõike 3 kohaldamise eeskirjad seoses toidu põhilise koostisosa päritoluriigi või lähtekoha märkimise eeskirjadega (edaspidi EL määrus 2018/775) kohaselt vabatahtliku päritoluviitena.

Kogu info koos visuaalidega leiate meie kodulehelt: https://toiduliit.ee/tegevused/marka-lipumarki/lipumaerk

Märgi taotlemine on tasuta, kuid märgi kasutamisel kehtib teavituskampaaniates osalemise kohustus (tavapäraselt 2 kampaaniat aastas) 250 EUR ulatuses.

 

Kutsume üles lipumärki kasutama hakkama!

 

Kuna oleme loonud uue taotlusvormi, uue märgikasutajate registri, siis peaksid lipumärgi taotlust uuendama ka kõik juba praegused lipumärgi kasutajad, et omaksime ametliku lipumärgi kasutajatest täielikku ülevaadet.

 

Lipumärgi kasutamise taotlemiseks saada palun kiri e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Soetame eestimaist ja toetame eestimaist!

Sirje Potisepp
Toiduliidu juhataja, +372 50 46 547; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.