Prindi

07.03.2022

 

Eesti Toiduliit ja Eesti Toidupank saadavad Ukrainasse kaubaveoautodega Eestis toitu, esimene abisaadetis lihakonservide, juustu, kastmete ja imikutoiduga jõudis täna Lvivi, kus kohalik toidupank toimetab selle edasi. 

„Ukraina on jõudnud olukorda, kus napib kõige esmast ja olulisemat – toitu. Otsustasime toidutootjatega, et paneme jõud kokku ja korraldame abiveose ühiselt, pea kõik meie liikmed osalesid ja saatsid oma tooteid. Esimese abisaadetise sõidutas oma rekkaga üle piiri ukrainlane Vitali, laadis kauba Lvivis maha ja läks edasi sõtta oma maad kaitsma,“ ütles Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

„Meil on väga hea meel, et Eesti Toiduliit pakkus meile võimalust koostööks. Ukraina Toidupank sõltub hetkel peaaegu täielikult välisabist, kuna toidu tootmine on Ukrainas vähenenud. Alustasime tänasest täiendavalt ka ise annetuste kogumist kolmes annetuspunktis Tallinnas, Tartus ja Pärnus, et saaksime koguda toitu Ukrainasse saatmiseks ja et oleks võimalik aidata Eestisse saabunud sõjapõgenikke,“ märkis Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn.

Eesti Toiduliit ja Eesti Toidupank plaanivad Ukraina saata kokku nelja kaubaveoautoga enam kui 130 euroalust Eesti toiduainetööstuste poolt annetatud toitu. Abisaadetis sisaldab kuivaineid, konserve, vett, toiduõli, imikutoitu, juustu, maiustusi ja muud vajalikku. Toidusaadetise panid oma toodetest kokku Eesti toidutööstused, Eesti Toidupank korraldas veose logistika ja transpordi ning tegeles Ukraina poolsete kontaktidega. Tõlkimistöödega abistas Ukraina Kreeka-Katoliku kirik Eestis. 

Toidupanga juhataja Agnes Ojakivi koos Toiduliidu juhataja Sirje Potiseppaga 4. märtsil 2022 Tallinna Toidupanga kauba laadimisel.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp koos autojuht Vitaliga, kes toimetab Eesti toidu Ukrainasse abivajajateni.