Eile, 10. aprillil 2023 lahkus pärast pikka ja rasket haigust Eesti toiduainetööstuse pikaaegne tippjuht, meie liidu liige Vladimir Sapožnin, kes hiljuti tähistas 30 aasta möödumist selles valdkonnas.

 Sapožnin oli 2017. aastast Eesti suurima munatööstuse Dava Foods Estonia AS juhatuse esimees. Tippjuhina osales ta 30 aasta jooksul Eesti toidusektori ülesehitamises, tehes seda Coca-Colas, Saku Õlletehases, Fazeris, Tallinna Külmhoones, NP Foods grupis ja Allied Domesq Spirit & Wine's.

 

Tänavu veebruaris sai ta Toiduliidu esitamisel Maaeluministeeriumi hõbedase teenetemärgi pikaajalise ja pühendunud panuse eest kodumaise toidutööstuse edendamisel.

 

"Lahkunud on mees, kes muutis ja kujundas nii mitme Eesti toidutööstuse ettevõtte näo tarbijale ja koostööpartneritele. Samal ajal oli ta muude valdkondade pühendunud toetaja ja Eesti kultuuriloo hinnatud ning austatud taustajõud. Tunnen südamest kaasa tema perele, lähedastele ning kolleegidele," ütles Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

 

Vladimir Sapožnin oli ka suur kultuuri- ja muusikasõber. Ta on Pillifondi kaudu toetanud Eesti noori välismaal õppivaid muusikuid.

 

Avaldan sügavat kaastunnet lahkunu perele ja lähedastele, sõpradele, tuttavatele

 

Sirje Potisepp

_________________________

juhataja

Eesti Toiduainetööstuse Liit

Estonian Food Industry Association

Tel: +372 6 484 621

Mob: +372 50 46 547

E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.toiduliit.ee