Orkla Eesti teatab suure kurbusega, et 22. septembril lahkus ootamatult meie armastatud kolleeg Otto Kubo. Ta oli teel Maiasmoka kohvikusse, kus peale pikemat pausi taas palju töist tegemist on, kui tema elu lõppes.

Otto oli justkui telg, mille ümber Kalevi magusamaailm pöörles ja kes oli eeskujuks ja inspiratsiooniks igaühele, kes temaga kokku puutus. Kalevis töötas ta kokku 66 aastat mitmes eri ametis, neist kõige silmapaistvam, mida ta ka ise kõige enam nautis, oli diplomaaditöö Eesti magusatööstuse esindamisel. Otto on vastu võtnud delegatsioone 147 välisriigist ja kuuelt territooriumilt, kusjuures lisaks Kalevi tootmise, šokolaadimuuseumi või Maiasmoka matsipanitoa tutvustamisele on ta olnud külaliste saatja ja asjatundlik giid nii Tallinnas kui üle kogu Eesti. Otto diplomaadiandest annab tunnistust ka see, et ta töötas koos 17 erineva peadirektoriga ning igaühega neist suutis ühise keele leida.

Otto Kubo karjäär magusatööstuses algas 1955 ja ta töötas Kalevi ning selle eelkäijate tehases mitmes eri ametis:

1955-1957 keemik

1957-1988 kesklaboratooriumi juhataja

1988-2000 peadirektori abi välissidemete küsimustes

2000-2021 teadur

Otto Kubo suurimad autasud

  • Eesti Muinsuskaitse Seltsi Teenete medal 18. 04. 2006
  • Põllumajandusministeeriumi Hõbedane Teenetemärk 20 02. 2007
  • Toiduliidu konkursi Südamega Tegija võitja 2015
  • Vabariigi Presidendi Valgetähe V klassi teenetemärk 04. 02. 2016

Ottost jäetud tühja kohta on võimatu täita, sest elava entsüklopeedia, tõelise härrasmehe ja šarmantse kaaslasena on ta asendamatu. Oleme väga tänulikud, et selline inimene meiega koos töötas. Tänu tema suurele pühendumisele ja võrreldamatule korrektsusele on Eesti magusatootmise ja Kalevi ajalugu põhjalikult dokumenteeritud ja arhiveeritud. Otto ise on aga meie ajaloo üks suurejoonelisemaid tegelasi, keda unustada ei ole võimalik.

Orkla Eesti pere