25. veebruar 2021

 

Lunden Food OÜ on teinud jätkusuutliku ja vastutustundliku ettevõtluse arendamise raames põhimõttelise otsuse loobuda puurikanade munade kasutamisest oma toodetes ning on võtnud oma tootmises kasutusele õrrekanade munad ja õrrekanade mune sisaldavad toorained. Üleminek on toimunud jooksvalt 2021 aasta algusest ja saame öelda, et alates 22.02.21 meie tootmises ja toodetes puurikanade mune kasutusel ei ole.
Puuris peetavatel kanadel puuduvad võimalused kanadele omaseks käitumiseks, nagu näiteks jooksmiseks, siblimiseks või tiibade sirutamiseks ning kitsaste elutingimuste tõttu on linnud suure tõenäosusega stressis.
Õrrekanadel on elamiseks rohkem ruumi ning neil on vaba juurdepääs joogi- ja söötmisliinidele, pesakastidele, põrandale ning õrtele. Samuti on neil eri tasapindadel küllaldaselt ruumi liikuda – joosta ja siblida. Meie tootmises kasutusele võetud õrrekanade munade päritolu on valdavalt Eesti ja Soome.
Õrrekanade munade kasutusele võtmisega anname oma panuse puurikanade munade nõudluse vähendamiseks. Aastal 2020 ostis Lunden Food oma toodete jaoks üle 1,3 miljoni muna, sellele lisanduvad veel muud toorained, mis muna sisaldavad - näiteks majoneesid, mis kõik sisaldavad nüüd 100% puurivabade kanade mune.
Oma toodetel, mis kannavad Chef Lundén kaubamärki (Chef Lundén Eesti), hakkame jooksvalt kasutama ka vastavat märgistust, mis näitab, et tootes kasutatud muna on pärit puurivabadelt kanadelt. Kuna toodame ka private label tooteid, annab see samm lisaväärtuse meie klientidele, kellel on võimalik meie toodetud toodete kohta sama argumenti välja tuua.

Täiendav info:
Evelin Toomela
Lunden Food OÜ
Müügi- ja turundusjuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

2006 aastal asutatud Lunden Food OÜ on toidutööstus, mis kuulub Soome kapitalil põhinevasse 83-aastase ajalooga perefirma OY Lunden AB kontserni. Ettevõte turustab oma tooteid Eesti ja Soome turul Chef Lundén kaubamärgi all.