Prindi
  1. märts 2021

 

 

 

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq esitles täna oma investeeringuid ning esimesi samme puhtama ja parema keskkonna suunas. Fookuses on CO2 jalajälje vähendamine, taastumatute ressursside piiramine, panustamine puhtamasse loodusesse, materjalide taaskasutamise suurendamine ning veelgi suurema vastutuse võtmine inimese tervise ja heaolu eest. Sel ja järgmisel aastal investeerib ettevõte keskkonda toetavatesse tegevustesse üle 5 miljoni euro, sh 1,22 milj eurot Euroopa Liidu toetusrahadest.

 

  1. Le Coqi juht Tarmo Noop sõnas, et ettevõte on astumas uude ajajärku, mis toob senisest olulisemalt fookusesse keskkonna teemad ja ettevõtte jalajälje tervikuna. Möödunud aastal alguse saanud tegevustega antakse  lubadus järeltulevatele põlvedele jätta maha parem paik, kus elada. „Meid ümbritsevad keskkonnaprobleemid pole enam pelgalt riikidevahelised mured, me kõik peame võtma vastutuse puhtama ja parema tuleviku eest, tehes samme, mis selle eesmärgi poole meid edasi viivad,“ lausus Noop. Eriliselt suur roll on  muudatuste läbiviimisel suurtootjatel,  kelle tegevusest päriselt sõltub, kuhu lõpuks välja jõutakse. „Suurtootjatel on küll suurem jalajälg, aga just nemad annavad ka muudatuste läbiviimisel oluliselt suurema positiivse efekti nii keskkonnale kui tarbimisharjumuste muutmisele võrreldes väiketootjatega,“ lausus Noop.

 

Tänaseks on A. Le Coq juba teinud mitmeid konkreetseid keskkonda hoidvaid samme ning esimeses etapis võetakse ette viis suuremat fookust. „Tähtsamad investeeringud puudutavad päikesepargi käivitamist ning  unikaalse biogaasi- ja reoveepuhastusjaama rajamist, mis võimaldavad tunduvalt vähendada ettevõtte CO2 jalajälge. Lisaks tarbime juba 2020. aasta algusest tehases vaid 100% roheelektrit. Piirame ka oluliselt esmatasandi plasti kasutamist ning võtame kasutusele 100% taaskasutatud plastist valmistatud veepudelid ja asendame kõikide õllede multipakkide kile looduses laguneva kartongiga. Aastas kasutamata jääva kilega saaks  katta teekonna Tartust Pariisi,“ kirjeldas Noop olulisemaid investeeringuid. Erilist rõhku pannakse ka toodete sisule, kus iga toote väljatöötamisel lähtutakse selle tervislikumaks muutmise printsiibist: vähem suhkrut ja lisaaineid, rohkem naturaalsust, funktsionaalsust ja vitamiine.

 

Noobi sõnul on taolistest sammudest ja tegevustest rääkimine ülioluline, et aidata viia ühiskonnas läbi jõuline muutus keskkonna parandamise suunas. „Oleme võtnud ette selle sammu ja nüüd ka vastutuse midagi ära teha, lootes, et inspireerime ka teisi ja näitame, et maailma rohelisemaks muutmine on võimalik ja pole liialt keeruline. Ma ei väida, et oleme täna jõudnud oma tegutsemisega ideaalsesse tasakaalu, kuid kindlasti sellel teekonnal. Me usume, et ühiskond vajab keskkonnaalaselt paljude ettevõtete suurt pingutust ja loodame, et see paneb paljusid tootjaid selles suunas tegutsema ja miks mitte ka meist paremini,“ lisas Noop.

 

 

  1. Le Coq panustab puhtamasse ja paremasse tulevikku läbi viie olulise tegevuse:

 

CO2 jalajälje vähendamine

 

Taastumatute ressursside vähendamine

 

Panustamine puhtamasse loodusesse

 

Materjalide taaskasutuse ja ringmajanduse edendamine

 

Veelgi suurem vastutus inimese tervise ja heaolu eest

 

  1. Le Coqi keskkonnaprogrammiga saab lähemalt tutvuda siin: www.alecoq.ee/rohepööre

 

 

Lisainformatsioon:

Tarmo Noop