Pressiteade

21.04.2023

 

Rahvusvaheline toidu- ja joogitootja Paulig teatas, et asutab ainulaadse kliimafondi, et kiirendada oma väärtusahelas heitkoguste vähendamist. Fondi 2,7 miljonit eurot kasutatakse 2023. aastal projektide jaoks, mille eesmärk on eelkõige vähendada oma peamise tootegrupi  - nisu ja kohvi väärtusahelate - ning Pauligi logistika ja enda tegevuse heitkoguseid. 7 üheteistkümnest Pauligi tehasest on juba saanud süsinikneutraalse hoone sertifikaadi, selle fondi raames on aasta lõpuks plaan ka Eestis, Saue maitseainetehas sertifitseerida.

 

ACNielsen viimase uuringu järgi on 62% Eesti tarbijatest keskkonna pärast mures ning jätkusuutlikud väärtused, nagu jäätmevaba tootmine või jäätmete minimeerimine, on inimeste hoiakutes tugeva tõusutrendiga. Paulig on endale seadnud siinkohal ambitsioonika eesmärgi olla toidu- ja joogitootjate seas jätkusuutlikses teerajajaks. “Soovime vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2030. aastaks oma tegevuses 80% ja väärtusahelas 50% võrra. Ainulaadse fondi abil tugevdame oma kliimameetmete mõju ja paindlikkust, parandame innovatsioonivõimekust ning kiirendame oma ambitsioonikate kliimaeesmärkide saavutamist. Fond lubab meil jätkata meetmetega, mille väärtusahela kliimamõju on ettevõtte tasandil kõige suurem,“ selgitab Pauligi jätkusuutlikkuse ja avalike suhete direktor Lea Rankinen

Projektid, millesse investeeritakse, valitakse välja igal aastal, mis koos Pauligi partnerite ja tarnijatega ellu viiakse. Lisaks uuele fondile jätkab Paulig tööd teiste algatustega oma seatud jätkusuutlike eesmärkide saavutamiseks.  

Paulig on kasutanud kliimatasu iga heitkoguse tonni kohta, et hinnata oma iga-aastast CO2-heitmete vähendamise eelarvet. See eelarve moodustabki iga-aastase fondi aluse. 2023. aastal on fondi suurus 2,7 miljonit eurot. 

„Oleme kasutanud ettevõttesisest süsinikuhinda 50 eurot CO2 tonni kohta ja koostanud selle abil soovitud kliimamõju vähendamiseks vajaliku eelarve. Heitkoguste sihitud vähendamise hinnangulist kulu arvestatakse finantsplaanis ja aastaeelarves. Ettevõttesisese süsinikuhinna kasutamine finantsplaneerimisel aitab meil aru saada, kuidas heitkogused mõjutaksid kasumit ja kahjumit ning investeerimisvõimalusi,“ räägib Pauligi finantsjuht Juha Väre

Fookus nisu ja kohvi väärtusahelatel 

Raha eraldatakse projektidele, mis valitakse igal aastal Pauligi strateegiliste algatuste põhjal. Valikukriteeriumid rõhutavad iga projekti võimalikku vähendatud kliimamõju, uuenduslikkust, säästlikkust ja laiendatavust. Raha eraldatakse peamiselt nisu ja kohvi väärtusahela ning logistikaga seotud projektidele. Ülejäänud projektid on seotud Pauligi tegevuse heitkoguste vähendamisega, nt tehaste hoonete süsinikuneutraalsusega, ja muu koostööga. Uued projektiettepanekud ja algatused vaadatakse üle igal aastal. 

„Meie valikukriteeriumid tuginevad Pauligi strateegiale, jätkusuutliku tegevuse programmile ja teaduspõhistele kliimaeesmärkidele. Tortilladel ja kohvil on meie väärtusahelas kõige suurem kliimamõju. Me keskendume sellele, kuidas aidata vähendada tooraine kasvatuse heitkoguseid ja tõhustada taastavaid põllumajandusmeetodeid. Enamik projekte kavandatakse ja korraldatakse tarnijate ning partneritega ühiselt. Koos püüame olla innovatiivsed ja otsida viise, kuidas oma tegevust ja koostööd parandada,“ ütleb Rankinen.   

Projektide kliimamõju mõõdetakse asjakohaste süsinikuarvestuse standarditega ja nende edenemine vaadatakse regulaarselt üle.  

„Me võrdleme kliimaprojektide edenemist korrapäraselt eesmärkide ja eelarvega. Meie soov on muuta head tavad rutiiniks ja meie töö osaks. Me laiendame projekti kestel loodud uuenduste, uute meetodite ja tehnoloogia kasutamist kogu väärtusahelasse,“ jätkab Rankinen.  

Pauligil on juba käimas kliimaprojektid, mis toetavad nisu ja kohvi kestlikumaid kasvatusmeetodeid.  

Paulig jätkab tööd oma ambitsioonikate jätkusuutlikkuse eesmärkide täitmise nimel. Lisaks kliimameetmetele ja ringmajandusele keskendutakse õiglastele ja kaasavatele töömeetoditele ning inimeste ja planeedi tervisele ning heaolule. Pauligi jätkusuutliku tegevuse programmi kohta saab lähemalt lugeda siit

Lisateave 

Margit Palm   
Pauligi Baltikumi kommunikatsioonijuht  
+372 5904 8554   
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pauligist

Paulig on toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev pereettevõte, mis arendab jätkusuutlikku toidukultuuri – sellist, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile. Paulig pakub maitseelamusi: kohvid ja joogid, Tex Mex ja vürtsid, suupisted ja taimsed valikud. Ettevõtte kaubamärgid on Paulig, Santa Maria, Risenta, Poco Loco ja Zanuy. Pauligi müügitulu 2022. aastal oli 1,1 miljardit eurot. Ettevõttes on kokku 2300 töötaja 13 riigis, kes töötavad selle nimel, et elu oleks tulvil maitseid – For a life full of flavour. www.pauliggroup.comhttps://paulig.ee/eehttps://www.santamariaworld.com/ee/https://pauligpro.com/ee