Peale pikki ettevalmistustöid alustas Saaremaa Piimatööstus eksporti kõrgete kvaliteedinõudmistega saareriiki- Jaapanisse.  Eile läks Jaapani poole teele esimene koorem Saaremaal toodetud juustu.  Koorma ettevalmistust olid kohapeale sõitnud jälgima ka  Jaapani kliendid, kes hindasid Saaremaa Piimatööstuse töö- ja tootekvaliteedi väga heaks .

 „Covid-19, energia- ja sisendite hindade tõus, sõda Ukrainas on mõjutanud toodete müüki nii kodu- kui ka eksportturgudel. Mistõttu oleme klientide leidmisel vaadanud ka Euroopast kaugemale. Ettevalmistused Jaapani turule on kestnud mitu aastat. Lõpuks oleme nii kaugel, et saime panna teele esimese koorma. Loodame, et sellest saab alguse pikaajaline ja viljakas koostöö,“ räägib Saaremaa Piimatööstuse ekspordijuht Annika Kõiv.

Jaapani kultuurile on iseloomulik pikaajaline vaade ning lisaks väga kõrgetele kvaliteedinõuetele hinnatakse kõrgelt ka usalduslikku suhet, mille saavutamine võtab sageli kõvasti aega.

Vaatamata hiljutistele keerulistele aegadele investeeris Saaremaa Piimatööstus paar aastat tagasi juustutootmisseadmete uuendamisesse.
Saaremaa Piimatööstuse juhataja Villi Pihli sõnul oli investeeringute eesmärgiks tugevdada välisturgudele kohaldatud kvaliteetse juustusortimendiga konkurentsipositsiooni ja suurendada ettevõtte ekspordikäibe osakaalu kogu müügitulus; tagada tootmismahtude jätkuv kasv, sh mahetoodangu mahtude kasv; ning tagada Saaremaa Piimaühistu piimatootjate toorpiima jätkuv väärindamine ja seeläbi panustada meie piimatootmissektori edasisse jätkusuutlikku arengusse .

Jaapani kliendid hindavad väga ettevõtete pikki traditsioone ja hinnalist ajalugu- lugu toodete taga on väga tähtis!  Lisaks kvaliteetsele toodangule räägib Saaremaa kasuks meie tooraine unikaalsus.  Saaremaa Piimatööstus on Läänemere suurimal saarel asuv piimatööstus, mille tooraine tuleb samuti saartelt.  Saaremaa Piimatööstus on ühistu, mis tähendab, et farmerid ise kontrollivad kogu ahelat alates karjamaadest, kus lehmad söövad, kuni valmistoote kvaliteedini.

Saaremaa Piimatööstus AS on suure kogemustepagasi ja pikaajaliste traditsioonidega piimandusettevõte, mis kuulub Saaremaa piimatootjatele. Ettevõtte peamine tegevus on piima kokkuost ning juustu ja või valmistamine.  Saaremaa Piimatööstus AS on Eesti suurim mahepiimatootja. Piimatootmise, müügi ja logistikaga on seotud ca 500 peamiselt saartel elavat inimest.

 

Lisainformatsioon:

Ruta Kallaspoolik

Turundus- ja ostujuht

Tel 51 02 613

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.