Viiendat korda toimuval  toimuval Saaremaal Toidufestivalil toimub kaks erisuunalist seminari, mõlemad toovad kohale põnevad ettekandjad, oma valdkonna asjatundjad.

 

Kolmapäeval 5.09 toimuv seminar „Milline pakend?!“ saab teoks koostöös Eesti teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustikuga ADAPTER ja MTÜ Saarte Koostöökoguga.  Pakendi teema on tänapäeva toodete tulvas ääretult oluline, tuleb leida õige, mis sobilik nii tootele kui ka tarbijale kutsuv.

„Pakendiseminari idee sai alguse asjaolust, et meie poelettidel on näha väga palju erinevaid tooteid, milledest mõni on rohkem silmatorkav ja kutsub vaatama, kui teine. Miks see nii on ning kuidas kasutada ära oma pakendi loomisel teadlaste tarkust?“ rääkis Saarema Toidufestivali korraldaja SA Saaremaa Turism esindaja Angela Nairis.

Saaremaal seminaril annavadki oma teadmisi ja kogemusi edasi erinevate kõrgkoolide kui ka ettevõtlussektori esindajad, räägitakse lähemalt pakendi elutsükli algusest kuni neuroturunduseni ja mis püüab tarbija tähelepanu ja kus oluline informatsioon paikneb õigel kohal. Seminarile on oodatud kõik huvilised ning on osalejatele tasuta.

Reedel jõutakse mitmete pakendite sisuni ehk toitumiseni, koostöös Saaremaa vallaga toimub seminar „Segadused toitumismaastikul“ , mis lähtub tänapäeva erinevatest ning segadust tekitavatest suundadest. Eesmärgiks on võetud tutvustada erinevaid toitumisnõuandeid, ilma ühte teisele eelistamata.

Kohal on Antti Kukkela, kes räägib süsivesikutevaesest toitumisest ning Olesja Kuznetsova toob välja võimalused toitumisega parandada viljakust.

Dr. Ants Haavel  rääkis „Puudutan teemat mis on veganluses positiivset ja millised on ka ohud kui ilma teadmisteta hakata veganiks ehk siis kui eesmärk on rohkem eluenergiat ja tervist ning vähem kehakaalu, siis kuhu suunas liikuda”. 

„Keskendun oma ettekandes eelkõige toitumise mõjule lapse arengule. Räägin toidutalumatuse ja allergiate vahest, mis on olemuselt erinevad. Üldjuhul, kui talumatused kaovad siis ka allergiad ja tervise- või käitumisprobleemid leiavad lahenduse“ ütles Madleen Simson, kes on raamatu: „Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele“ kaasautor.

Seminaril osalemise tasu on 5 € ning mõlemal seminaril osaleda soovijad palutakse ennast enna ka kirja panna See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Saaremaa Toidufestival toimub tänavu viiendat korda. Festival on osa septembris korraldatavast