Eesti Parim Toiduaine 2019 konkursi rahva lemmiku hääletusel võitsid ihaldusväärse tiitli Saaregurmee BabyCool sügavkülmutatud pirnipüree kuubikud. BabyCool ületas teisi kandidaate mäekõrguselt, kogudes fännidelt üle 600 hääle.

„BabyCool pirnipüree kuubikute suur menu näitab, et tarbijad on üha enam hakanud hindama kohalikku ja mahedat toitu, mis on naturaalse maitsega ega sisalda lisaaineid. Tänu külmutatud kuubikute formaadile väheneb beebitoidu raiskamine – lapsevanemad saavad sulatada üles täpselt nii palju püreed, kui laps ära süüa jaksab. Nii võib ühest pakist piisada mitmeks söögikorraks eri päevadel ning püree püsib pikka aega värskena ka avatud pakendis,“ kommenteeris Toiduliidu juht Sirje Potisepp võidutoote omadusi.  

Teisele kohale pääses rahvahääletusel FS Goods kookose-karri kaste. Toiduliidu juhi sõnul on asjaolu, et kõrgeid punkte said just piirkondlike väike-ettevõtjate tooted, väga tore üllatus. „Väike-ettevõtjad katsetavad julgelt ning valmistavad väga erilisi tooteid, mis võidavad õnnestumise korral tarbijate jäägitu poolehoiu ning pakuvad suurtootjate toidule mõnusat vaheldust,“ sõnas Potisepp.

Rahva Lemmiku hääletusel paistis suure poolehoidjate hulgaga silma ka Balbiino laktoosivaba vähendatud suhkruga šokolaadi-koorejäätis. „Inimesed on üha terviseteadlikumad ning jälgivad tähelepanelikult toitude koostist, sealhulgas ka suhkrusisaldust. Edukad on need tootjad, kes suudavad endiselt pakkuda imelisi maitseelamusi, kuid teha seda tervislikult,“ kommenteeris Potisepp.

Eesti Parima Toiduaine konkursi kuldmärgis ja piirkondlike väike-ettevõtete parimad tooted kuulutatakse välja 24. aprillil Toiduainetööstuse aastakonverentsil.

Konkursi uudiseid saab jälgida siit: https://www.facebook.com/EestiParimToiduaine/