A. Le Coqi kestliku äriarenduse tegevused on tõstnud ettevõtte Eesti suurimal ettevõtluskonkursil aasta kestliku ettevõtte kategoorias kolme parima hulka. 

 

Konkursi eesmärk on tunnustada inspireerivaid Eesti ettevõtteid ja tõsta esile kestliku äritegevuse mudelit erinevates ettevõtlussektorites. Aasta kestliku ettevõtte kategoorias kandideerisid kestlikkuse ja ringmajanduse põhimõtteid rakendavad Eesti ettevõtted, kes lähtuvad oma tegevustes sotsiaalsest, majanduslikust ja keskkonnamõjust laiemalt.

 

  1. Le Coq on seadnud üheks olulisemaks fookuseks roheenergia ja ressursitõhususe ning teinud viimastel aastatel mitmeid mastaapseid roheinvesteeringuid. Eelmisel aastal avati tehnoloogilise pesuvee käitluse kompleks, mis võimaldab joogitööstusel toota oma heitveest biogaasi ja vähendada linna kanalisatsiooni suunatava vee reostuskoormust kuni 80%. 2020. aastal läks ettevõte keskkonnajalajälje vähendamiseks üle 100% roheelektrile, 2021. ja 2023. aastal rajas logistikakeskusele päikesepargid ning 2020. aastal juurutas tootmises Energy Track energiajuhtimissüsteemi. Nutika lahendusena kogub joogitööstus katlamaja korstnatest väljuva soojusenergia, mis suunatakse tagasi tootmishoonete kütteks.

 

  1. aastal võttis A. Le Coq Tallinna linna sisevedude opereerimiseks kasutusele elektriveoki ja plaanib elektriveokite parki 2023. aasta lõpus täiendada. Ettevõtte juhataja Jaanus Vihandi sõnul tuleb kestlikkust vaadata aga roheinvesteeringutest laiemalt: „Kestlikkus on viis, kuidas A. Le Coq näeb ennast ka järgmisel kahesajal tegutsemisaastal tugeva ettevõttena nii Eesti kui ka maailma turul.“ A. Le Coqi juhi jaoks tähendab kestlikkus panustamist keskkonda hoidvasse äritegevusse, suurendades seejuures tarbijate, töötajate ja teiste huvirühmade heaolu.

 

EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss toimub tänavu 28. korda. Parimad ettevõtted selgitatakse välja kuues kategoorias: aasta eksportöör, aasta innovaator, aasta välisinvestor, aasta pereettevõte, aasta turismiedendaja ja aasta kestlik ettevõte. Võitjad kuulutatakse välja 4. novembril.