Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis Rahva Lemmiku tiitli Taneli klassikaline majonees, mis ülekaaluka võitjana kogus üle 920 hääle.

 „Rahva lemmiku konkurss on alati väga põnev, tulemused pole kunagi etteaimatavad. Üheks oluliseks eduteguriks võib olla siiski tootega kaasnev eelnev lugu ja tuntus, haakumine aktuaalsete teemadega. Tanel on oma kanakasvatusega saanud tuntuks, see kõnetab rahvast ja ka mahetootmine on tähtis trend,“ kommenteerib Toiduliidu juht Sirje Potisepp.  „On tore näha, et mahemunad kvaliteetse toorainena on väärindatud uueks tooteks,“ lisab Potisepp.

Muljetavaldava häältesaagi kogusid rahvalt ka enam kui 660 häälega teisele kohale tulnud Rõngu Pagari šampanjatrühvlid. „See näitab, et otsitakse ka teatud glamuurset elementi, põnevaid maitseid, kvaliteeti. Siin võis edu tuua tõeliselt hea maitse ja torkab silma ka sellise tootekategooria puhul üsna eristuv pakend,“ märgib Toiduliidu juht.

Populaarsuselt kolmanda koha noppisid rahvahääletusel Saarioinen Eesti toodetud Mamma kaera-apelsini pannkoogid. „See toode on nisujahuvaba, mida samuti paljud tarbijad väärtustavad,“ sõnab Potisepp ja võtab tulemused kokku: „Rahva Lemmiku konkursi tulemused peegeldavad vaieldamatult ka üldisemaid trende tarbijate eelistuste seas – pööratakse tähelepanu toodete koostisele ja tervislikkusele, suurepärasele maitsele ja kvaliteedile.“

Rahva Lemmiku valimine Eesti Parim Toiduaine 2024 konkursi raames toimus konkursi Facebooki lehel 3. kuni 9. aprillini.

Eesti Parima Toiduaine konkursi üldvõitja, samuti parim lisandväärtusega toiduaine, parim mittealkohoolne jook ja parim alkohoolne jook kuulutatakse välja Toiduliidu aastakonverentsil 16. aprillil. Konkurss Eesti Parima Toiduaine valimiseks toimub Toiduliidu eestvedamisel tänavu juba 30. korda.