Eesti Toiduainetööstuse Liidu üldkoosolek valis Veljo Ipitsa kolmandat korda ühehäälselt liidu volikogu esimeheks järgmiseks kolmeaastaliseks ametiajaks.

 

Veljo Ipits on Toiduliidu volikogu juhtinud alates 2015. aastast. Ta on AS-i Salvest omanik ja nõukogu esimees ning oma pikaajalise tööga on ta andnud suure panuse kodumaise põllumajanduse ja toidutööstuse arenguks. Veljo Ipitsa panust Eesti majandusse on tunnustanud Vabariigi President, Maaeluministeerium, ettevõtlusorganisatsioonid ja Tartu Ülikool. Ipits on ka Eesti Kaubandus- Tööstuskoja juhatuse ja Tööandjate Kesliidu volikogu liige.

 

“Möödunud kolmeaastane periood on olnud väljakutsete rohke, mida valitsuse vahetused, koroonakriis ja rohestamise suund on kaasa toonud. Seejuures on mul hea meel, et oleme suutnud Toiduliidu liikmete ja kohaliku toidutööstuse huve alati kaitsta. See eesmärk on mul oma töös kahtlemata ka järgmisel kolmeaastalisel ametiajal,” ütles Veljo Ipits.

 

Ipits on veendunud, et Toiduliidu liikmed tajuvad liidu tugevat panust sektori jaoks olulistel teemadel kaasarääkimisel. “Järgmise perioodi olulisemad teemad on seotud eelkõige keskkonnahoiu, pakendite vähendamise ja jäätmete liigiti kogumisega, mis on ka Euroopa Liidu tasandil hetke fookus. Samas ei saa unustada, et koroonakriis pole kaugeltki möödas ning toidutööstuste igapäevane murekoht on, kuidas tagada töötajate ohutus ning tootmisprotsessi tõrgeteta jätkumine. Sellega seoses pean oluliseks, et toidutööstuste töötajad saaksid võimalikult kiiresti vaktsineeritud.“

 

Toiduliidu ülesanne on olla tööstusharu huve esindav arvestatav partner avalikule sektorile, rahvusvahelistele organisatsioonidele ning teistele asutustele ning olla tööstusharu esindusorganisatsioon. Täna kuulub liitu erinevate ettevõtete ja organisatsioonide näol 64 liiget, kes annavad üle 85% Eesti toiduainetööstuse käibest.

 

Liidu volikogu moodustavad kuni 30 erinevat Eesti toidutööstuse juhtivesindajat. Volikogu juhtkogusse kuuluvad lisaks Veljo Ipitsale ka Asso Lankots (Leibur AS), Kaido Kaare (Orkla Eesti AS), Kaido Salurand (Balbiino AS), Olle Horm (Atria Eesti AS), Peeter Võrk (MTÜ Eesti Õlletootjate Liit) ja Ülo Kivine (Tere AS).