Pressiteade

12.04.2021

 

Nõo Lihatööstus liitus Eesti Toiduainetööstuse Liiduga

 

Eesti suurim kodumaisel kapitalil põhinev lihatööstus, AS Nõo Lihatööstus astus Eesti Toiduainetööstuse Liidu (Toiduliidu) liikmeks.

AS-i Nõo Lihatööstus nõukogu esimehe Simmo Kruustüki sõnul loob alanud koostöö hea võimaluse edendada Eesti toidukultuuri ning tõsta eestimaise toidu väärtust nii kodumaal kui välisturgudel.

 

„Suurima kodumaise lihatootjana näeme endal olulist rolli Eesti toidukultuuri edendamisel. Oleme eestlaste seas armastatud kaubamärk ning pingutame selle nimel, et pakkuda tarbijatele kvaliteetseid, maitsvaid ja ehedaid lihatooteid. Koduturu kõrval oleme aga viimastel aastatel jõulisemalt kanda kinnitanud ka eksportturgudel ning ekspordi suunal soovime edaspidigi oma tegevust laiendada. Toiduliidu tegemised on meile positiivselt silma jäänud ja usun, et koostöö annab meile võimaluse tõsta Eesti toidu väärtust nii siin kui välisriikides veelgi,“ ütles Simmo Kruustük.

 Eesti Toiduainetööstuse Liitu kuulub 68 liiget – 65 ettevõtet ja 3 erialaliitu. Toiduliidu juhi Sirje Potisepa sõnul on Nõo Lihatööstuse liikmeks asutumine liidu jaoks oodatud samm.

„Toiduliidu liikmed on oma valdkonna olulisimad tegijad, mis annab meie häälele suurema kõlapinna ning võimaluse üheskoos suuri asju ära teha,“ ütles Potisepp. „Soovime olla kodumaistele toidutootjatele igakülgseks toeks ning anda nende tegemistele omalt poolt hoogu juurde. NÕO on pika ajalooga, tuntud ja tunnustatud kaubamärk ning mida tugevamad on meie liikmed seda tugevam on ka liit ise. Nii Toiduliidu kui Nõo lihatööstuse soov on edendada Eesti toidukultuuri ja usun, et alanud koostöö loob selleks hea võimaluse.“

Eesti Toiduainetööstuse Liit asutati 3. novembril 1993. aastal Eesti toiduainetööstuse ettevõtete ja erialaliitude poolt. Toiduliidu missiooniks on toetada ja edendada Eesti toiduainetööstust ja majandust ning aidata kaasa liikmetele soodsa ja sobiva tasakaalustatud eetilise ärikeskkonna kujundamisele.

 

Nõo Lihatööstus on suurim eestimaisel kapitalil põhinev lihatööstus, mis asub Tartu lähedal Nõos. Ettevõtte asutati 1992. aastal, mil hakati tootma legendaarset Nõo rulaadi. Tänaseni valmivad Nõos maitsvad, kvaliteetsed ja ehtsad lihatooted. Ettevõtte annab tööd ligi 200 inimesele.

 

Lisainfo:

Simmo Kruustük

Nõukogu esimees

AS Nõo Lihatööstus

Tel +372 516 8103

E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Sirje Potisepp

Juhataja

Eesti Toiduainetööstuse Liit

Tel: 6 484 621

E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.