Hea on võtta valmis roog potist, pannilt või ahjuvormist ning seda koos pere või sõpradega nautida. Teinekord pole aga toidu valmistamiseks just ülemäära palju aega. Just siis tulevad appi valmistoidud, mis aitavad vähese vaevaga nautida kvaliteetset rooga, mille maitseid luues on arvestatud just eestlaste eelistusi. Olgu selleks siis toitev salat, soojendav supp, kosutav vormiroog või hoopis hõrgutav magustoit.

Sageli kannab inimeste seas valmistoidu nime ka kiirtoit või valmistooted nagu jäätis, leib, lihatooted jne. Valmistoit on aga ikka valmis roog nagu salat, praad, supp, mida saab osta pakendatult ning mis on kerge vaevaga tarbitav.

Valmistoit on nagu tavaline kodutoit, mille valmistamiseks võib kasutada nii juurvilju, lihatooteid, juustu, puljongit või midagi muud, nii nagu retsept ette näeb. Erinevus on vaid selles, et Põltsamaal asuvas Felixis, Tartumaal Salvestis või Raplamaal Saaroineni tehases tehakse erinevaid roogi palju suuremates kogustes kui koduköögis. Eesti tootjad kasutavad valmistoitude valmistamiseks valdavalt Eestist pärit toorainet, olgu selleks siis köögiviljad, lihatooted vms.

Eestlasele on valmistoit tuttav. Uuringufirma Faktum & Arikoviis eelmisel suvel läbi uuringu, mille tulemuste järgi on 83 protsenti vastanutest ostnud viimase poole aasta jooksul valmistoitu. Võrreldes 2011. aasta tulemustega on see kasvanud veerandi võrra. Kõige enam ostetakse valmistoite just maitse järgi, mistõttu pööravad tootjad sellele  palju tähelepanu ning muudavad valmistoitude retsepte vastavalt tarbijate soovidele. Tähelepanu pööratakse ka tervislikkusele ja nii on erilise tähelepanu all soola-, rasva- ja suhkrusisalduse vähendamine  ning lisaainete kasutamine. Valmistoidu tarbijate hulk aga kasvab. Inimeste elutempo on kiirem ja söögi valmistamisele soovitakse kulutada vähem aega.

Valmistoit on kiire ja lihtne alternatiiv tegusa tööpäeva lõuna- või õhtusöögiks või mugav võimalus koolilapsele lõunaeineks. Eesti tootjate road, mis on valdavalt valmistatud kodumaisest toorainest, on saanud oma maitsenüansid eestlaste maitse-eelistusi silmas pidades ning sisaldavad võimalikult vähesel määral lisaaineid.

Hea toit on valmis!