Laupäeval 4. novembril selgusid Eesti suurima ettevõtluskonkursi kategooriate võitjad ja aasta kestlikuks ettevõtteks valiti joogitootja A. Le Coq. Žürii hindas A. Le Coqi kõrgelt detailideni läbimõeldud tegevust kestliku arengu edendamisel, sotsiaalse vastutuse tajumist ning kogukonnast hoolimist.

EASi ja KredExi ühendasutus ja Eesti Tööandjate Keskliit valisid välja parimad kuues kategoorias ning Kaubandus- Tööstuskoda kolmes kategoorias. „Nüüd saavad kaks eraldi konkurssi üheks ja kategooriate võitjatest selgub 4. novembril ka aasta ettevõte,“ sõnas EASi ja KredExi juhatuse liige Sigrid Harjo ning lisas, et konkurents on tihe ja kategooriate võitjatest peegeldub meie ettevõtlussektori mitmekesisust.

  1. Le Coq on seadnud üheks olulisemaks fookuseks roheenergia ja ressursitõhususe ning teinud viimastel aastatel mitmeid mastaapseid roheinvesteeringuid. Eelmisel aastal avati tehnoloogilise pesuvee käitluse kompleks, mis võimaldab joogitööstusel toota oma heitveest biogaasi ja vähendada linna kanalisatsiooni suunatava vee reostuskoormust kuni 80%. 2020. aastal läks ettevõte keskkonnajalajälje vähendamiseks üle 100% roheelektrile, 2021. ja 2023. aastal rajas logistikakeskusele päikesepargid ning 2020. aastal juurutas tootmises Energy Track energiajuhtimissüsteemi. Nutika lahendusena kogub joogitööstus katlamaja korstnatest väljuva soojusenergia, mis suunatakse tagasi tootmishoonete kütteks.
  2. aastal võttis A. Le Coq Tallinna linna sisevedude opereerimiseks kasutusele elektriveoki ja plaanib elektriveokite parki 2023. aasta lõpus täiendada. Ettevõtte juhataja Jaanus Vihandi sõnul tuleb kestlikkust vaadata aga roheinvesteeringutest laiemalt: „Kestlikkus on viis, kuidas A. Le Coq näeb ennast ka järgmisel kahesajal tegutsemisaastal tugeva ettevõttena nii Eesti kui ka maailma turul.“ A. Le Coqi juhi jaoks tähendab kestlikkus panustamist keskkonda hoidvasse äritegevusse, suurendades seejuures tarbijate, töötajate ja teiste huvirühmade heaolu.

EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss toimus tänavu 28. korda.