PRESSITEADE

21. oktoober 2022

 

Reedel, 21. oktoobril komplekteerisid Toidupank, Toiduliidu ettevõtted, välisministeerium, heategevusfond Padma Devi Foundation ja Teeme Ära SA järjekordse toiduabi partii, mis alustas teed Ukrainasse. Kauba viib kohale Omniva veok, millele reede hommikul laeti kokku üle 30 toidukaubaalust ning mitu kasti ühekordseid nõusid.

 

 Rannarootsi.jpg   Saku.jpg

 

 

Kuigi ka toiduainetööstustel endil on hetkel rasked ajad ja mõne puhul võib öelda, et käsil on lausa ellujäämise kursused, ei saa me siiski oma olukorda võrrelda sellega, mis on juhtumas Ukraina rahva ja riigiga. Seega tunneme suurt vastutust ja indu osutada Vene agressiooni all kannatavale vaprale Ukraina rahvale kõikvõimalikku abi,“ ütles Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

 

Toiduliidu poolt panustasid toiduabi komplekteerimisse Tartu Mill AS, Rannarootsi Lihatööstus AS, Scanola Baltic AS, Tere AS, Saku Õlletehase AS, A. Le Coq AS, Orkla Eesti AS, Vilmix OÜ.

 

Tänu nende ettevõttete panusele jõuavad Ukrainasse Eestis toodetud konservid, rapsiõli, kõrgpastöriseeritud piim, vesi, siirupid, supid, pastatooted, kaerahelbed, rukkijahu, koogi- ja pannkoogipulbrid ja küpsised. Kaupade kogumist, laadimist, Ukrainasse saatmist ja muud logistikat korraldab Eesti Toidupank.

 

„Oleme väga tänulikud Toiduliidule ja Eesti toidutööstustele nende panuse ja suure südame eest – kindlasti ei jää see aktsioon viimaseks ning teeme koostööd ka edaspidi, et toetada Ukraina inimesi,“ lausus Toidupanga projektijuht Kerttu  Olõkainen.

 

Kokku annetati Toiduliidu poolt 25 alust, millele lisandusid kaks alust välisministeeriumi poolt ning kuus alust Padma Devi Foundationi poolt annetatud toitu. Teeme Ära SA saatis omalt poolt mitmed kastid ühekordseid nõusid. Saadetise kogumaksumus on ligi 30 000 eurot.

 

Märtsis, sõja alguses, saatis Toiduliit Ukrainasse nelja kaubaveoautoga enam kui 130 euroalust Eesti toiduainetööstuste poolt annetatud toitu.